Obraz religijny – jak wybrać najlepszy?

Obraz religijny w domu to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim wiary. Obrazy religijne przedstawiają sylwetki świętych, sceny biblijne, czy Trójcę Św. Jak wybrać obraz, który będzie dla nas ważny?

Jak wybrać obraz religijny?


Wybierając obraz najważniejsze nie są walory estetyczne lecz to, co obraz przedstawia. Bardzo często wybierane są obrazy Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus. Jest to dla wielu katolików bardzo ważny obraz, który chcemy mieć w pobliżu.

Hurtownia obrazy religijne sprzedaje wizerunki świętych oraz obrazy, które przedstawiają scenki z ich życia. Warto wybrać świętego, który jest bliski naszemu sercu. Święty Franciszek, Ojciec Pio, czy św Faustyna są bliscy nie jednej osobie.

Bardzo często w naszych domach gości wizerunek papieża Jana Pawła II, który dla wielu Polaków nadal jest bardzo ważną i bliska osobą, do której zwracamy się po wsparcie w trudnych chwilach.

W hurtowni obrazów religijnych możemy kupić obraz Ostatniej Wieczerzy czy Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Te obrazy towarzysza nam od stuleci i nadal chętnie widzimy je w swoim otoczeniu.

Gdzie zawiesić obraz religijny?


Obraz religijny warto powiesić w miejscu, w którym możemy liczyć na chwilę samotności. Spokojny kąt, w którym możemy pomyśleć, zadumać się, czy odmówić modlitwę to idealne miejsce dla obrazu religijnego.

Warto w domu powiesić również krzyż. Idealne miejsce dla krzyża znajduje się nad drzwiami wejściowymi.