pamiątki komunijne

Pamiątka na komunię świętą

W naszej polskiej tradycji posiadamy bardzo dużo ciekawych świąt, które mamy okazję celebrować wraz z naszymi najbliższymi. Poza największymi świętami jak Boże Narodzenie i Wielkanoc obchodzimy również wiele dni, które są stricte związane z naszymi dziećmi. Komunia święta to jeden z tych dni, które zapadają na długo w naszych głowach. Szczególnie wtedy, kiedy mamy jedno dziecko bądź pierwsze z nich idzie do komunii świętej i będzie obchodzić ten ważny dzień.

Pamiątki na komunię dla chłopca

Niezależnie od tego czy szukamy pamiątki na komunię dla dziewczynki czy też dla chłopca, warto przyłożyć się do tej chwili i zakupić ciekawy egzemplarz, który będzie przypominał o tym dniu przez wiele lat. Oczywiście warto nie pomylić okazjonalnych pamiątek z prezentami, które dziecko dostaje od matki bądź ojca chrzestnego. Pomijając całą i jakże piękną ceremonię w kościele to właśnie na prezenty dzieci idące do komunii czekają bardzo długo. Utarła się bowiem taka tradycja, że to właśnie wtedy prezenty są naprawdę okazałe.

Pamiątki komunijne

Poza tego typu pamiątkami komunijnymi, którymi są najczęściej komputery, rowery czy nowe telefony komórkowe, po ceremonii komunii świętej wręcza się bardzo często pamiątki w postaci obrazków, ramek na zdjęcia i pięknych laurek, które są przygotowane specjalnie z okazji tego dnia. Warto wręczyć dzieciom obchodzącym ten piękny dzień wyjątkowe prezenty i pamiątki, tak aby wspominały go bardzo dobrze i z chęcią wracały do tych chwil w rozmowach ze swoimi najbliższymi.