Jakie świece olejowe wybrać?

Świece olejowe w Kościele pełnią bardzo ważną rolę od lat. Świeca ma swoją symbolikę i wykorzystywana jest przy wielu ważnych wydarzeniach i świętach. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które poszukują porządnych świec, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na które rozwiązania warto postawić.

Jakie świece liturgiczne wybrać?

Najtrudniejszym zadaniem jest wybranie odpowiednich świec liturgicznych. W sklepach liturgicznych oferta jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z wszystkimi produktami. Poszczególne świecie różnią się między sobą nie tylko rozmiarem, kształtem i kolorem. Jeżeli chodzi o świece ołtarzowe, to należy rozglądać się za świecami olejowymi albo woskowymi, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Świece liturgiczne powinny posiadać dodatkową aplikację, która przedstawia symbole religijne albo osoby święte. Świeca komunijna powinna posiadać symbol IHS, a na przykład świeca Bożonarodzeniowa może przedstawiać anioły.

Świece olejowe na Chrzest Święty

Podczas chrztu wszystkie rekwizyty odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też warto postawić na porządne świece olejowe. Bardzo wiele osób świece ze Chrztu Świętego wykorzystuje również przy Komunii Świętej, a nawet przy ślubie kościelnym. Między innymi dlatego też warto postawić na solidne i wytrzymałe świece. Jeżeli chodzi o sam kolor, to warto wybrać białe albo kremowe świece, które charakteryzują się prostotą i minimalizmem.