łańcuszek srebrny

Oryginalny srebrny łańcuszek męski z krzyżykiem – jaki splot wybrać?

Srebrny łańcuszek męski z krzyżykiem w dzisiejszych czasach występuje w wielu ciekawych splotach, dlatego też wielu panów może mieć duży problem, aby wybrać odpowiednie rozwiązanie. Rodzaj wybranego splotu zależy nie tylko od indywidualnego gustu każdego mężczyzny, ale również od okazji.

Pancerka i figaro

Klasyczny łańcuszek męski z krzyżykiem (https://www.marko.pl/komplety-dewocjonalia) posiada zazwyczaj splot pancerki. Bez wątpienia jest to najbardziej męski splot, który w dużym skrócie mówiąc składa się po prostu z połączenia ze sobą pojedynczych ogniw, które są spłaszczone po bokach. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu łańcuszek jest bardzo mocny i wytrzymały. Do pancerki bardzo podobny jest również splot figaro. Wynika to oczywiście z tego, że tutaj również poszczególne ogniwa są spłaszczone po bokach. Cechą charakterystyczną splotu figaro jest z kolei przeplatanie się kilku ogniw małych z jednym większym. Tego typu łańcuszek srebrny idealnie pasuje nie tylko do krzyżyków, ale również do modnych wisiorków i medalików religijnych.

srebrny łańcuszek z krzyżem

Splot królewski i kulkowy

Srebrny łańcuszek z krzyżykiem męski może posiadać również splot królewski. Mowa tutaj oczywiście o popularnym splocie bizantyjskim, który wyróżnia się oryginalnym designem. W splocie tego typu każde ogniwo przechodzi przez cztery następne. W dużej mierze to właśnie dzięki takiej konstrukcji można uzyskać ciekawy i oryginalny układ. Ciekawym pomysłem jest także postawienia na ogniwa o różnych kolorach, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest wyeksponować nietypową strukturę. Nowością na rynku jest srebrny łańcuszek męski z krzyżykiem o splocie kulkowym. Jeszcze kilka lat temu splot kulkowy wykorzystywany był wyłącznie w nieśmiertelnikach. Jak sama nazwa wskazuje splot składa się z kulek, które podzielone są na równe odstępy. Srebrny łańcuszek z krzyżykiem męski może posiadać także ogniwa w kształcie walców i jajek.