Najlepsze pamiątki chrztu świętego

Chrzest uznawany jest za moment rozpoczęcia życia chrześcijańskiego i należy do najważniejszych wydarzeń w życiu całej rodziny. Wybór odpowiedniej pamiątki powinien być przemyślany, przez co może przysparzać to trochę trudności.

Jaka pamiątka chrztu świętego będzie najlepsza?

Pomysłów jest mnóstwo, jednak warto wybrać prezent, który posłuży na długie lata, bo w końcu ma przypominać o jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu chrześcijanina. Szeroki wybór dewocjonaliów jest tu zdecydowanie pomocny. Wśród pamiątek chrztu, najczęściej wybierane są medaliki z wizerunkami świętych, krzyżyki oraz srebrna bądź złota biżuteria. Medalik przeważnie kupują dziadkowie bądź chrzestni.

Często kupowane są srebrne obrazki z wizerunkiem świętej rodziny do postawienia na półce. Biżuteria ze chrztu świętego to również wyjątkowa pamiątka na całe lata- kolczyki, bransoletki oraz łyżeczki to popularne wybory. Mniej standardowa będzie pozytywka. Można postawić na prezenty spersonalizowane, np. z wygrawerowanym imieniem, datą chrztu lub dopasowane do płci dziecka

Jeśli nie dewocjonalia jako pamiątka chrztu, to…? 

Mając wątpliwości, jakie dewocjonalia http://www.meritohurt.pl/albumy-pamiatki-na-chrzest/pamiatki-na-chrzest-swiety.html kupić, można wybrać inne pamiątki, jak np. kocyk, ozdobne spersonalizowane pudełko wspomnień lub album na zdjęcia. Zestaw zabawek czy akcesoriów dla dziecka również są często wybierane, tu trzeba jednak pamiętać, że dziecko z nich wyrośnie.

Innym pomysłem będzie przygotowanie pamiątki samemu- tu jednak przydadzą się zdolności manualne oraz sporo czasu, czego zwykle brakuje w okresie przygotowań. 

Czy można dać pieniądze jako pamiątkę chrztu?

Pieniądze mogą wydawać się dość problematyczną kwestią, ale nic bardziej mylnego. Nie mając pomysłu, można po prostu postawić na pieniądze, które zawsze się przydadzą, więc są dość uniwersalnym, a do tego praktycznym rozwiązaniem.

Wtedy to sami rodzice będą mogli wybrać coś, z czego dziecko na pewno skorzysta, w końcu to oni znają je najlepiej. Pieniądze można zapakować w pamiątkową szkatułkę, dołożyć Biblię bądź skromy podarunek i na pewno taka pamiątka nie sprawi nikomu przykrości.

Jak widać jest mnóstwo inspiracji na pamiątkę chrztu świętego, warto jednak pamiętać, że tym co naprawdę się liczy jest nasza obecność. Szczere życzenia i modlitwa, tego nie powinno zabraknąć!