Bransoletka różaniec srebrna – na jaki gatunek srebra postawić?

Producenci biżuterii religijnej korzystają z różnego gatunku srebra, dlatego też warto dowiedzieć się o nim nieco więcej, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie kupić bransoletkę różaniec srebrną. 

Moda na srebro oksydowane

Najbezpieczniejszym wyborem jest bransoletka różaniec srebrna wykonana ze srebra rodowanego. W dużej mierze to właśnie dzięki temu kruszcowi będzie można cieszyć się rewelacyjnym blaskiem przez długi czas. Osoby, które poszukują biżuterii stylizowanej na stare srebro, powinny postawić na srebro oksydowane. Matowe i przetarte bransoletki różaniec srebrne prezentują się naprawdę bardzo okazale i stylizowane są na minione epoki. Sporą zaletą oksydowanego srebra jest to, że doskonale zabezpiecza materiał przed korozją. Do kluczowych zalet należy zaliczyć także bardzo atrakcyjną cenę.

Srebro rodowane – co trzeba wiedzieć

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że charakterystyczny połysk, którym odznacza się srebro 925 niestety nie zawsze jest naturalne. Jeżeli bransoletka różaniec srebrna wyróżnia się bardzo wysokim połyskiem, to najprawdopodobniej jest zabezpieczona rodem. Mowa tutaj oczywiście o popularnym metalu szlachetnym, który charakteryzuje się połyskującą i srebrzystą barwą Biżuteria pokryta rodem nie tylko może pochwalić się intensywnym połyskiem, ale także dużą odpornością na czernienie, dlatego też tak wielu producentów korzysta z jej olbrzymiego potencjału. Osoby, które nie wiedzą na jakie srebro postawić, powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.

Bransoletki różańce dostępne w tym miejscu.