Różaniec na rower

Modlitwa różańcowa jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Liczne i wciąż pojawiające się świadectwa na jej skuteczność sprawiają, że różaniec odmawiają ludzie w każdym wieku, zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Gdzie odmawiać różaniec?

Modlitwa na różańcu nie jest łatwa. Każdy dziesiątek to odrębna część z pięcioma różnymi tajemnicami. Prawidłowa modlitwa wymaga znajomości wszystkich czterech części i ich tajemnic. Jest to długa modlitwa, dlatego każdego dnia można odmawiać tylko jedną tajemnicę z jednej części, ale można również całą jedną część. Zajmuje to dużo czasu, dlatego różaniec odmawiany jest często podczas spacerów, biegów czy marszów po lesie. Wtedy można się odpowiednio skupić, panuje spokój i cisza. Nie ma również przeciwwskazań, by odmawiać go podczas jazdy na rowerze.

Nietypowy różaniec na rower

Odmawianie modlitwy na rowerze przy pomocy paciorków może być dość trudne, a nawet niebezpieczne. Ktoś zatem wymyślił różaniec na rower. Wygląda on zupełnie inaczej niż tradycyjny, ale równie dobrze spełnia swoją rolę. Z wyglądu zdecydowanie przypomina dzwonek rowerowy. Umieszcza się go nawet w podobnym miejscu. Ma dziesięć wypustek w kształcie okrągłych guziczków, które odmierzają modlitwę różańcową. Liczbę „Zdrowaś Maryjo” łatwo kontrolować za pomocą palca i guziczków – tarczę przekręca się po każdym jednym odmówieniu modlitwy aż do samego końca. Ten wygodny i praktyczny wynalazek świetnie spełnia swoją funkcję.

Różaniec na rower dostępny na https://www.meritohurt.pl/gadzety-chrzescijanskie/rozaniec-na-rower.html