Dlaczego warto wybrać gromnicę z wosku pszczelego?

Gromnica jest używana podczas najważniejszych wydarzeń religijno-społecznych w życiu chrześcijanina. Świeca tego typu może być wyprodukowana także z naturalnego wosku pszczelego. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Naturalna świeca z wosku pszczelego


Do produkcji gromnic z wosku pszczelego służy naturalny wosk wytwarzany przez pszczoły. Jest to materiał całkowicie naturalny, który jest także przyjazny dla środowiska.

Z tego też względu gromnica z wosku pszczelego jest ekologiczną alternatywą dla gromnic z materiałów ropopochodnych (petrochemicznych), czyli z parafiny i stearyny. Materiały te podczas spalania wydzielają także niebezpieczne produkty spalania, które są szkodliwe dla człowieka. Natomiast świece z wosku pszczelego są bezpieczne dla zdrowia i mają bardzo przyjemny, woskowo-miodowy zapach.

Gromnica z wosku pszczelego – wiele wariantów do wyboru


Sklepy prowadzące sprzedaż dewocjonaliów mogą zaoferować swoim klientom szeroką gamę gromnic z wosku pszczelego. Świece te dostępne są w różnych rozmiarach – długościach i średnicach. Mogą posiadać fakturę plastra pszczelego lub gładką powierzchnię. Dostępne są także świece z ozdobnymi naklejkami lub rzeźbieniami.

Podsumowując, gromnica z pszczelego wosku jest atrakcyjną alternatywą dla gromnic wykonanych z parafiny oraz ze stearyny. Chociaż cena jej zakupu jest wyższa od takich świec, to jednak to lepszy wybór – wosk pszczeli jest ekologiczny, bezpieczny i dodatkowo przyjemnie pachnie!