Klęcznik karmelitański

Klęcznik to nieodłączny element każdej modlitwy. Mimo prostoty w swej budowie może odciążyć kręgosłup podczas klęczenia. W modlitwie bowiem ważna jest nie tylko intencja, ale i skupienie. To właśnie ono wpływa na efektywność modlitwy. Warto więc, by była wygodną czynnością w życiu każdego człowieka.

Klęczniki karmelitów


Klęcznik karmelitański to klęcznik spotykany w zakonie kontemplacyjnym Marii Panny z góry Karmel. Jest wykonany z solidnego materiału- drewna, najczęściej dębu czy jesionu. Te dwa rodzaje drzew wpływają na ich szczególną trwałość i design pasujący do wystroju każdego klasztoru. Dzięki wykorzystaniu drewna klęcznik ma bardzo dużą żywotność i w niezmienionym stanie może przetrwać wiele lat. Klęcznik karmelitański to wyjątkowy klęcznik dostosowany do każdego typu sylwetki i ciężaru. Jego antypoślizgowa struktura może w skuteczny sposób uchronić przed zachwianiem stabilności i zsuwaniu się z miejsca. Szeroki wybór rozmiarów daje dużą gwarancję na idealne dopasowanie nawet dla bardzo wymagających osób tak jak te np. z grubszą łydką. Dzięki temu nie ma obaw o zaklinowanie nogi czy jej uciskanie.

Wygoda podczas spotkań


Spotkania karmelitów to wyjątkowe msze, podczas których ważne jest maksymalne skupienie. Wygoda klęczników może w znaczący sposób wpłynąć na efektywność spotkań. Nie ma nic piękniejszego niż szczera modlitwa połączona z wygodą i odpoczynkiem duszy oraz ciała.