Co musi mieć każde dziecko, które idzie do komunii?

Komunia Święta to jeden z najważniejszych sakramentów, który przyjmują młodzi ludzie. Ważne jest, więc by każde dziecko, które ma przystąpić do tego sakramentu zostało właściwie przygotowane i wyposażone. Co koniecznie musi mieć?

Różaniec komunijny


Różaniec ten jest wyjątkową pamiątką. Wiele osób uważa, że różaniec powinien towarzyszyć konkretnej osobie przez całe życie, a ostatecznie – trafić z nią do trumny. Różaniec ułatwia modlitwę i przypomina o jej regularnym odmawianiu. Jest znakiem tego, że warto się modlić do Matki Boskiej i za jej pośrednictwem wypraszać łaski. Różańce komunijne zazwyczaj produkowane są w kolorach białym i czarnym. Biały mogą mieć zarówno chłopcy i dziewczynki, czarny – jest kierowany raczej tylko do chłopców. Różańce te zazwyczaj są pakowane w ozdobne i ochronne pudełka o odpowiednio dobranym kolorze. Dzięki temu nie niszczą się tak szybko i trudniej jest je zgubić. Zobacz: https://www.meritohurt.pl/rozance-komunijne.html

Książeczka do nabożeństwa


Ta mała książeczka przydaje się wszystkim, którzy chcieliby uczestniczyć w liturgii bardziej świadomie i aktywnie. Można znaleźć w niej zapis mszy świętej, rachunek sumienia, litanie i wiele innych modlitw. Książeczka może też być piękną pamiątką tego wyjątkowego dnia. Ładnie wydana może być powodem do dumy. Będzie też lekturą, do której młody katolik będzie wracał wiele razy, zwłaszcza przed przyjmowaniem sakramentów – spowiedzi, bierzmowania czy też małżeństwa.