Dla kogo jest ryngraf?

Srebrny ryngraf jest doskonałym wyborem dla tych osób, które poszukują ciekawego prezentu komunijnego. Biżuteria religijna w ostatnim czasie zdobywa coraz większą popularność, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na jej zakup.

Co warto wiedzieć?

Ryngraf swoje pochodzenie bierze od części zbroi rycerzy, która noszona była zazwyczaj pod szyją. Element ten przeważnie ozdabiany był motywami religijnymi, a dokładniej mówiąc motywami maryjnymi. W dzisiejszych czasach ryngrafy to niewielkie tarcze, które do złudzenia przypominają medaliony. Największym zainteresowaniem cieszą się medaliony, które wieszane są bezpośrednio na ścianę, gdzie pełnią dekorację religijną.

Jakie modele wybrać?

Jak wspomniano powyżej w dzisiejszych czasach najczęściej wybierane są ryngrafy z Matką Boską (przeważnie Ostrobramską). Biżuterie religijne wykonane ze szlachetnego metalu są tradycyjnym prezentem na Chrzest Święty. Oferta ryngrafów jest bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu można przebiegać w rozmaitych kształtach, wzorach i kolorach. Godne polecenia są przede wszystkim produkty wykonane z wysokiej jakości srebra. Warto postawić na próby srebra 830 albo 925. Z estetycznego punktu widzenia najlepiej prezentują się ryngrafy wykończone na wysoki połysk. Nowością na rynku są modele wykonane z onyksu albo masy perłowej. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że wiele renomowanych firm oferuje także grawerowanie oraz laminowanie.