Wielki kunszt w małych drobiazgach

Kto ma różaniec, musi mieć także pudełeczko na różaniec https://www.meritohurt.pl/etui-i-pudelka-na-rozance/pudelka-na-rozance.html lub odpowiednie etui. Pudełko na różaniec ma za zadanie ochronić paciorki i krzyż i dzięki temu chroniony przedmiot może służyć osobie wierzącej, przez wiele lat. Różańce bardzo często przywozi się z miejsc świętych, są małymi, niezobowiązującymi podarunkami.

Drobiazgi

Te małe opakowania, których dużo jest w sklepach z ofertą kościelnych i chrześcijańskich przedmiotów są wykonane bardzo kunsztownie i starannie, z dbałością o konkretne detale. Niektóre pudełka mają swoje wnętrza wypełnione czymś miękkim, by i od środka dany różaniec miał ochronę.
Opakowania na różańce mają naklejone lub wyrzeźbione, bądź wygrawerowane określone znaki lub symbole chrześcijańskie. Czasami zdobione są podobiznami osób świętych.

Jaki różaniec takie i pudełko na różaniec

Pudełka na różańce najczęściej dopasowuje się do danego różańca. W plastikowych pudełkach chowa się różańce wykonane z plastikowych paciorków a w drewnianych z drewna. Im pudełko jest bardziej zdobione tym schowany w nim jest bardziej bogaty różaniec. Czasami różańce sprzedawane są razem z opakowaniami, ale coraz częściej zdarza się, że opakowania sprzedaje się osobno i osobno różańce.
Bardzo charakterystyczne są pudełka na różańce przeznaczone na pamiątkę dla dzieci, które mają przystąpić do pierwszej komunii. Tego typu opakowania ozdobione są emblematami pierwszokomunijnymi.
Takie pudełeczka najczęściej mają kształt świętej księgi.