figura św. michała archanioła

Jakie figury świętych warto mieć w domu?

Jako katolicy wierzymy w to, że zarówno Jezus, jak i Matka Boża są przy nas aż do skończenia świata. Ponadto wierzymy w obcowanie świętych i zwracamy się za ich wstawiennictwem o pełnię łask dla nas oraz naszej rodziny. Posiadanie w domu jakiejkolwiek figury z pewnością spowoduje, że będziemy czuć się bezpieczniej oraz, że w naszym domu jest obecność Chrystusa. Pojawia się jednak pytanie, jakie figury świętych powinny znajdować się w naszym miejscu zamieszkania. Postanowiliśmy to sprawdzić i zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Figura z postacią Jezusa

Nie może zabraknąć figury Chrystusa w każdym domu. Jeżeli zatem chcemy mieć jakąś figurę, to na pewno ona powinna się w nim znaleźć. Sam wybór wzoru należy do domownika, bo można znaleźć zarówno widok Jezusa zmartwychwstałego, jak i też przybitego na krzyżu. Nie można nie wspomnieć o tym, że w każdym katolickim domu powinien znajdować się krzyż chroniący go przed atakami złych demonów.

Figura z postacią Maryi

Szczególnie w Polsce jest ogromna tradycja umiłowania Matki Bożej, o której mówimy nawet „Królowa Polski”. Dobrym zakupem będzie figura z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, chociaż tutaj podobnie jak w przypadku Jezusa jest duża możliwość wyboru. Figura Maryi może być też świetnym pomysłem na prezent dla babci czy mamy – w końcu jest ona kobietą i wzorem kobiecości dla każdej z pań.

Figura z postacią Św. Michała Archanioła

figura św. michała archanioła

Figura Św. Michała Archanioła nie jest czymś co można spotkać w domach katolików, jednak warto zmienić trend z powodu, że jest to główny orędownik w walce z szatanem. To on jako najwyższy z archaniołów pokonuje szatana i wtrąca do piekła. Zazwyczaj jego atrybutami są miecz i tarcza symbolizująca walczącego katolika na ziemi. Taka figura będzie podkreślała bojowego ducha katolika, a zarazem pełnego ufności.