Łańcuszek z krzyżykiem, różaniec a może ilustrowana Biblia. Co wybrać?

Chrzciny, Komunia Święta, Bierzmowanie, a także ślub kościelny to bardzo ważne momenty w życiu osób wierzących, które z tych sakramentów korzystają. Poza kwiatami, kartkami okolicznościowymi lub innymi, często droższymi i nieco bardziej przyziemnymi prezentami, warto pomyśleć o czymś ponadczasowym o wymiarze bardziej duchowym.

Prezent nie tylko dla dziecka

Ładnie wydana Biblia jest dobrym prezentem niezależnie od wieku. Mocno popularnym pomysłem jest kupowanie jej dziecku pierwszokomunijnemu, ale Biblia będzie dobrym pomysłem także dla nowożeńców lub osoby przyjmującej sakrament bierzmowania (w końcu to sakrament dojrzałości, więc taki upominek będzie jak najbardziej na miejscu).

W sklepach z dewocjonaliami znajdziemy na pewno również wiele pozycji książkowych wartych uwagi. Poradniki, biografie świętych, a nawet kalendarze, albumy i książki kucharskie.

Złoty łańcuszek czy srebrny różaniec z kamieniami?

Jednym z pewniejszych wyborów jeśli chodzi o prezenty komunijne jest także – klasycznie – zegarek lub biżuteria w postaci złotego lub srebrnego łańcuszka z medalikiem lub krzyżykiem. To trwały i solidny prezent, który zostanie z obdarowaną osobą na lata. https://www.meritohurt.pl/rozance-srebrne-z-kamienia.html

Nieco skromniejszym wyborem będzie ładny, elegancki różaniec. Srebrne różańce z kamieniami wyglądają bardzo dostojnie; są eleganckie i sprawdzą się jako prezent w zasadzie dla osoby w każdym wieku. Będą stanowić wspaniałą pamiątkę z okazji jubileuszu czy ważnej uroczystości.